KRAKÓW

Pisanka w stroju góralskim i jajko-jednorożec

 
 
Półtorametrowe dzieła powstały w Serenadzie, zagłosuj na najlepsze dziecięce pomysły!
 
 
„………..Konkurs stał się wielkim pokazem dziecięcej kreatywności. Drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Krakowie postanowiła zamienić ogromne jajko w… Batmana. Krakowska Szkoła Podstawowa nr 148 sprawiła, że powstała pisanka-łąka, a dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 11 w Krakowie stworzyły pisankę o nazwie Kurka Złotopiórka. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chabówce ubrali wielkie jajko w strój góralski. Z kolei uczestnicy z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie stworzyli niezwykły pisankowy globus. 

Finaliści ozdabiali jaja ze styropianu 1,5-metrowej wysokości i o średnicy 1 metra. Malowano je, oklejano okrągłymi… płatkami kosmetycznymi z waty, pokrywano kwiatami wycinanymi z papieru, „ubierano” w rozmaite tkaniny. SP nr 104 w Krakowie okleiła jajko różnokolorowymi kulkami z bibuły, tworząc postać filmowego Krecika. – Wiosna tuż, tuż – głosuj na róż! – zachęca natomiast Kasia z SP nr 38 w Krakowie, której drużyna zamieniła jajko w… różowego jednorożca. 

Każda z konkursowych pisanek trafiła do swojego ogródka w Centrum Handlowym Serenada. Obok dziecięcych dzieł znajdą się urny do głosowania. Od soboty (17 III) do 23 marca można oddawać głosy na najlepszy projekt, najpiękniejszą pisankę – wrzucając do urn formularze rozdawane na terenie Serenady, w tym w infopunkcie. 

Nagrodą dla szkoły, na której pisankę zostanie…….”
 
 
 
fot.ALICJA STARMACH
 
 
 
 
============================================================================================