RABKA ZDRÓJ

Duża podwyżka opłat za śmieci w Rabce-Zdroju

Aż 18 zł miesięcznie od osoby za śmieci segregowane, a 36 zł za niesegregowane. Po długiej i burzliwej dyskusji Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła nowe, znacznie wyższe niż dotychczas opłaty za odbiór śmieci. Ani burmistrz, ani radni nie znaleźli sposobu na uniknięcie dotkliwych podwyżek.

Takie stawki zaproponował burmistrz Leszek Świder. Jak mówił, nie ma innej możliwości. Problem podwyżek cen śmieci jest ogólnopolski i dotknął również Rabkę-Zdrój. Ceny narzucają firmy odbierające odpady, które nie mają konkurencji i gminy nie mają innego wyjścia niż je przyjąć. W ostatnim przetargu na odbiór odpadów z gminy Rabka-Zdrój wzięły udział również rabczańskie Zakłady Komunalne we współpracy FCC Podhale. Jednak cena, jaką zaproponowało to konsorcjum, oznacza, że mieszkańcy muszą płacić stawki 18/36 zł, żeby pokryć koszty odbioru śmieci. Samorząd nie może bowiem dopłacać do tego systemu, a koszty odbioru mogą być pokrywane tylko z opłat od mieszkańców.

Wprawdzie na jednej z komisji pojawił się projekt radnego Piotra Ptaka, który zaproponował stawki 16 zł za segregowane i 40 za niesegregowane i choć został…..”

WIĘCEJ NA STRONIE „GORCE 24”

=================================================================