OSP CHABÓWKA

Zdarzenie masowe w Rdzawce – 20.05.2019r.

20 maja 2019 roku o godz. 11.09 Dyżurny SKKP w Nowym Targu zadysponował naszą jednostkę do wypadku masowego na DK nr 47 (Zakopianka) w Rdzawce. Bezzwłocznie z naszej remizy do działań wyruszył zastęp SLRt. Podczas dojazdu, drogą radiową do strażaków docierały informacje dotyczące skali zdarzenia. Dowódcy z Państwowej Straży Pożarnej zostali poinformowani o zadysponowaniu do zdarzenia oprócz JRG Rabka i JRG Nowy Targ dwóch jednostek ochotniczych, pięciu Zespołów Ratownictwa Medycznego, śmigłowców LPR i 3. Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej oraz zastępu SCRt z JRG Myślenice, jak również postawienia w stan gotowości do wyjazdu plutonu MBO „MEDYK” z Krakowa. W chwili dotarcia na miejsce naszej jednostki, przy wypadku pracowały już…”

WIĘCEJ NA STRONIE OSP CHABÓWKA

=================================================================