PONICE

Gminne dożynki w Ponicach

Obecnie często zapominamy, że bezpieczeństwo człowieka to przede wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe, a praca rolnika jest wciąż podstawą egzystencji ludzkiej. Dzisiaj mamy okazję podziękować za wysiłek i zaangażowanie, jakie wkładacie w swoją pracę – mówił na Gminnych Dożynkach w Ponicach burmistrz Leszek Świder, przyjmując chleb od sołtysów Chabówki, Ponic i Rdzawki.

W tym roku to Ponice były gospodarzem gminnych dożynek. Coroczne święto plonów ma swój tradycyjny przebieg. Uczestnicy spotkali się na mszy św. w kościele w Ponicach, podczas której poświęcono wieńce dożynkowe. W tym roku przygotowali je: sołectwa Chabówka, Ponice i Rdzawka, chór Szafrany ze Słonego oraz zespoły regionalne Robcusie, Powicher i Majeranki. W kościele obecni byli przedstawiciele wszystkich sołectw, mieszkańcy wsi, burmistrz Leszek Świder, przewodniczący rady Michał Skowron, radni powiatowi i gminni, a także radny wojewódzki Bogdan Pęk (prywatnie mieszkaniec Rabki-Zdroju) oraz poseł i wiceminister środowiska Edward Siarka.

Po mszy św. umajonymi furmankami, muzykanci, zespoły regionalne i reprezentanci sołectw, przejechali na plac przy szkole. Tu sołtysi wręczyli burmistrzowi Leszkowi Świdrowi chleb dożynkowy, by

WIĘCEJ NA STRONIE „GORCE 24”

================================================================