RABKA ZDRÓJ

Niepokoje o udział miasta, eksmisje i niepewna przyszłość

RABKA-ZDRÓJ: Radna Aleksandra Koper jest zaniepokojona faktem, że miasto musi wydawać niemałe pieniądze na inwestycję związaną z budową mieszkań dla seniorów w Chabówce, mimo wcześniejszych zapewnień, że nie będzie praktycznie ponosić żadnych kosztów.

Samorząd zabezpieczył już 100 tys. zł na wyburzenie starego budynku, w miejscu którego powstaną mieszkania modułowe, a potem 2,5 mln zł na zagospodarowanie terenu. – Czy mamy mamy na to pieniądze, czy musimy wziąć kredyt – pytała.

– Od początku po naszej stronie było przygotowanie terenu i wyburzenie budynku – mówiła na sesji wiceburmistrz Małgorzata Gromala. – Wartość nowego budynku to ok. 19 mln zł i to w całości finansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Natomiast zaplanowane 100 tys. zł jest na wyburzenie i rozplantowanie terenu. Wspomniane 2 mln zł w Wieloletniej Prognozie Finansowej, to pieniądze zabezpieczone na wybrukowanie, zagospodarowanie, urządzenie terenu. Nie wiemy, ile to będzie kosztować, ale jakąś kwotę musimy mieć zabezpieczoną na te działania.

– Koszty okazuje się mogą być jeszcze większe – dzieliła się obawami radna.

Aleksandra Koper pytała też o mieszkania zastępcze dla rodzin, które…..”

WIĘCEJ NA STORONIE „GORCE 24”

================================================================