OSP CHABÓWKA

Uszkodzony gazociąg w Chabówce

24 kwietnia 2023 roku o godzinie 17.01 SKKP w Nowym Targu dysponuje naszą jednostkę do uszkodzonego gazociągu przy szkole podstawowej w Chabówce. Jako pierwszy do działań wyjeżdża zastęp GBARt, z JRG Rabka wyjeżdża tymczasem sekcja gaśnicza. Po przybyciu na miejsce zastępu z naszej jednostki KDR potwierdza zagrożenie. Wokół wyczuwalna jest woń gazu. Sprawione zostaje zabezpieczenie gaśnicze, ustawiona kurtyna wodna. W momencie przybycia zastępów JRG zbudowany zostaje układ wężowo-pompowy. Z remizy wyjeżdża cysterna.

KDR z JRG Rabka-Zdrój wyznacza strefę zagrożenia, przeprowadzona zostaje ewakuacja mieszkańców pobliskich budynków. Na szczęście jest już późno, w szkole nie ma dzieci. Tymczasem ruch na końcowym fragmencie DW958 jest zamknięty. W pobliżu jest też przecież stacja paliw. Ratownicy oraz…..”

WIĘCEJ NA STRONIE OSP CHABÓWKA

================================================================