OSP CHABÓWKA

Pożar zabudowań w Rabie Wyżnej

W tym miejscu mógłby być wpis o usuwaniu wielokilometrowej plamy oleju, która 17 maja po południu miała początek tuż pod naszymi oknami. Ale nie będzie, bo nie dysponowano nas do niej.

Zadysponowano nas dzień później, 18 maja 2023 o godzinie 15.37. Zgłoszenie bardzo poważne- pożar stodoły w Rabie Wyżnej. W tle strażacy słyszeli już korespondecję radiową, co świadczyło o zadysponowaniu tam dużej liczby okolicznych jednostek. Sytuacja jest poważna. Z naszej remizy do działań wyjechał zastęp GBARt DAF. Minie kilka minut i wyjedzie również cysterna.

 

Ratownikom dojeżdżającym na miejsce ukazuje się gęsty słup dymu, a następnie zabudowania stojące w płomieniach. Zagrożonych jest wiele okolicznych budynków. Gdy strażacy z Chabówki dojechali do Raby Wyżnej, w działaniach było już kilka zastępów z okolicznych OSP. Pierwszym zadaniem naszych strażaków jest zbudowanie linii zasilającej do poprzedzających wozów. Woda poszła. Chwilę później budują także linię główną i gaśniczą. Podadzą kolejny prąd wody. W międzyczasie, za sprawą ochotników z kilku jednostek, w rzece wylądowały motopompy pływające oraz………”

WIĘCEJ NA STRONIE OSP CHABÓWKA

================================================================