CHABÓWKA

Dożynki w Chabówce

Chabówka była w tym roku gospodarzem Dożynek Gminy Rabka-Zdrój. Święto plonów odbyło się w niedzielę, a rozpoczęła je msza świętą dziękczynna za zbiory i za rolników, którą w kościele parafialnym św. Brata Alberta w Chabówce odprawili proboszcz ks. Paweł Skowron i ks. Michał Rymar, proboszcz z Rdzawki.

We mszy uczestniczyły sztandary OSP z Chabówki Ponic i Rdzawki, Związku Podhalan Oddział Gorczański w Rabce-Zdroju i Chabówce oraz Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej z Chabówki. Obecne były delegacje sołectw z wieńcami, z Rdzawki, Ponic i Chabówki. Były też wieńce ze Słonego, zespołu Szafrany, SMKL, Majeranków i Robcusi. Samorząd Rabki-Zdroju reprezentował burmistrz Leszek Świder oraz sołtysi poszczególnych miejscowości i radni. Oprawę muzyczną nabożeństwa przygotowała muzyka góralska zespołu regionalnego Majeranki i Orkiestra OSP z Rabki-Zdroju pod kierownictwem Jacka Klinowskiego.

– Witam was wszystkich, którzy przychodzicie dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony, za chleb, który z woli bożej jest nam dany. Zawsze powinniśmy dziękować Panu Bogu, dziś robimy to poprzez wieńce, które są uhonorowaniem rolniczego trudu. Módlmy się, żeby tego………”

WIĘCEJ NA STRONIE „GORCE 24”

GALERIA JANA CIEPLIŃSKIEGO NA STRONIE AUTORA

================================================================